ČISTENIE PERIAPerová náplň každej zákazky sa čistí samostatne, preto minimálna dávka do čističky sú 4kg, menej nepreberáme.

 
CENNÍK RENOVÁCIE:

čistenie peria: 6,60€/kg (po zľave 3,30€/kg)
páranie starých paplónov - 3,30€/ks

vankúš 35x45 (látka + ušitie + plnenie) - 8,80€
vankúš 40x40 (látka + ušitie + plnenie) - 12,10€
vankúš 50x70 (látka + ušitie + plnenie) - 16,50€
vankúš 70x90 (látka + ušitie + plnenie) - 25,30€

paplón 140x200 (látka + ušitie + plnenie) - 75,90€
paplón 140x220 (látka + ušitie + plnenie) - 94,60€
paplón 200x200 (látka + ušitie + plnenie) - 117,70€
paplón 220x240 (látka + ušitie + plnenie) - 196,90€

Šijeme aj neštandardné rozmery, veľmi radi Vám ušijeme rozmer aký budete potrebovať.

 

AKO PREBIEHA RENOVÁCIA PAPLÓNOV A VANKÚŠOV

1. PRINESENIE ALEBO DORUČENIE POŠTOU

Všetko sa začína, keď k nám prinesiete staré paplóny a vankúše. Následne sa vložia do našich obalov, odvážia a označia číslom, aby sa nič nestratilo, ani nepomiešalo.
V prípade, že nemáte možnosť priniesť paplóny a vankúše na renováciu, môžete ich zaslať poštou na našu adresu:
ALMATEX s.r.o. Ostredková 1, 821 02 Bratislava.
Balík označte poznámkou "ČISTENIE PERIA" a nezabudnite pribaliť Vaše kontaktné údaje aj s telefónnym číslom.
 

2. PÁRANIE

Teraz je nutné perovú náplň z paplónov alebo vankúšov vybrať, aby mohla prejsť čistiacim procesom. Staré paplóny a vankúše sa musia rozpárať. Pokiaľ je to možné, perová náplň sa triedi podľa kvality. Následne sa perová náplň nasaje do útrob čistiaceho stroja.

 

3. ČISTENIE PERIA 

Čistenie peria je hotová veda. Perová náplň prechádza rôznymi fázami. V jednej komore sa perová náplň čistí vo veľkom bubne, v ďalšej sterilizuje horúcou parou, aby ostala zdravotne nezávadná, v ďalšej prevoniava a v ďalšej dokonale vysuší. Na antibakteriálnych a antistatických saponátoch nešetríme, preto je výsledok vždy dokonale čisté perie. Profesionálne čistenie peria zaručuje jeho zdravotnú nezávadnosť, perie sa zbavuje všetkých nečistôt, roztočov, prachu, potu a mikroorganizmov. Garantujeme kvalitné a zdravotne nezávadné vyčistenie.

 

4. ROZBOR PERIA

Tento krok je najdôležitejší v celom tomto procese. Perová náplň prechádza analýzou, zisťuje sa jeho kvalita, farebnosť, pichľavosť, plnivosť a rôzne iné dôležité vlastnosti. Až na základe týchto vlastností Vám môžeme vyrobiť ten správny paplón alebo vankúš. Existuje veľmi veľa druhov perových naplní. To, aby ste boli spokojní závisí najviac od správneho rozboru perovej náplne a správneho určenia hmotnosti náplne.

 

5. VOLANIE ZÁKAZNÍKOVI

Po skončení čistenia Vás budeme kontaktovať, oboznámime Vás o váhe vyčisteného peria a jeho vlastnostiach. Doporučíme Vám ideálne váhy do jednotlivých výrobkov. Pri čistení perovej náplne vždy vzniká odpad. Vyrátame Vám možný počet výrobkov, poradíme Vám s rozmermi a hmotnosťou náplne aj v prípade Vášho záujmu o neštandardne naplnené lôžkoviny. Je len na Vás, či bude Váš paplón alebo vankúš inak naplnený ako štandard. Prianie zákazníka vždy rešpektujeme.

 

6. ŠITIE PAPLÓNOV A VANKÚŠOV

Po skončení čistenia Vás budeme kontaktovať, obonzámime Vás o váhe vyčisteného peria a jeho vlastnostiach. Doporučíme Vám ideálne váhy do jednotlivých výrobkov. Pri čistení perovej náplne vždy vzniká odpad. Vyrátame Vám možný počet výrobkov, poradíme Vám s rozmermi a hmotnosťou náplne aj v prípade Vášho záujmu o neštandardne naplnené lôžkoviny. Je len na Vás, či bude Váš paplón alebo vankúš inak naplnený ako štandard. Prianie zákazníka vždy rešpektujeme.

 

7. ZÁVEREČNÁ KONTROLA A BALENIE (ODOSLANIE)

Každý paplón a vankúš musí byť pred odovzdaním zákazníkovi skontrolovaný, očistený od prebytočných pierok, ktoré sa naň nachytali pri výrobe, označený a zabalený do obalov. 

V prípade záujmu celú zákazku odosielame na dobierku poštovým kuriérom. Cena poštovného vždy závisí od počtu a váhy balíkov.

   
   
   

 

  

PREČO SME UŽ TOĽKO ROKOV JEDNOTKA NA TRHU ?

Poctivé vyčistenie
Neponúkame služby pojazdných čistiarní, kde perie v skutočnosti nečistia ale iba prefúkajú, my perie čistíme naozaj a veľmi poctivo!!! Ponúkame Vám úplné vyčistenie v certifikovanom a atestovanom čistiacom stroji.

Samostatné čistenie
Perová náplň každej zákazky sa čistí samostatne - takže späť dostanete tú perovú náplň ktorú si aj prinesiete. Toto nás výrazne líši od konkurencie, kde sa všetko perie od rôznych zákazníkov čistí spolu, čim sa síce výrazne šetrí na nákladoch, zákazník však už nikdy nedostane rovnakú perovú náplň ako priniesol.

Perie triedime
Perové náplne, ak je to možné je pred čistením triedené podľa kvality, takže sa nemiešajú rôzne druhy peria ani v rámci jednej zákazky.

Rozbor peria
Perové náplne sa u nás analyzujú, kde sa určujú jeho vlastnosti.

Prečo nemožno paplóny a vankúše oprať doma v pračke?
Vzhľadom na špeciálne upravovanú povrchovú látku (sýpkovinu, angín), z ktorej sú paplóny a vankúše ušité, a ktorú nemožno prať (ani v rukách, práčke alebo v čistiarni) bez toho, aby nestratila svoje dôležité, charakteristické vlastnosti. Teoreticky, ak by ste paplón alebo vankúš oprali znehodnotí sa povrchová látka, perová náplň sa rozdrobí a poláme, pričom čiastočky peria, prach, pot alebo iné nečistoty aj tak ostanú v paplónoch alebo vankúšoch, pričom sýpkovina stratí svoje pôvodné špecifické vlastnosti.

Ako často treba perové výrobky čistiť?
Veľmi záleží od podmienok používania, napr. ako sa človek potí, v akom prostredí sa paplóny a vankúše používajú a pod. Vo všeobecnosti platí že vankúše by sa mali čistiť každých 3 až 5 rokov, paplóny 5 až 10 rokov.

Je vyčistené perie vhodné pre alergikov?
Pri prvotnom spracovaní peria dochádza k jeho sterilizácii pri teplote 130°C, pri čistení peria až 285°C, ktoré garantuje jeho zdravotnú nezávadnosť. Naviac, vďaka svojim teplotným a klimatickým vlastnostiam, perie a páper prirodzene vytvára nepriaznivé prostredie pre roztoče závislé od vlhkosti. Na základe súčasných vedeckých výskumov, ktoré dokazujú nezávadnosť peria, si aj alergici a astmatici môžu dopriať pohodlie a komfort našich perových a páperových (nových či prečistených) vankúšov a paplónov, a to bez hrozby následných alergických reakcií.

Závisí kvalita peria od jeho veku?
Perová náplň, ak bola kvalitne spracovaná (párané perie, páper) a bežne používaná, zostáva kvalitná. Naopak, aj v novo kúpených paplónoch a vankúšoch, môže byť menej kvalitné perie napr. sekané, miešené s veľkým podielom kostrniek, alebo menej kvalitné perie z hrabavej hydiny (napr. slepačie) a pod. Čistením mokrou cestou v špeciálnej čističke časom a používaním rozdrobené časti peria odchádzajú do odpadu a zostáva len kvalitné perie, ktoré sa môže opäť opakovane použiť.