Poradňa » Ako sa tvorí paplón/vankúš
Ako sa tvoria paplóny a vankúše

 

 

1. Výber peria

Výber vnútornej náplne je to najdôležitejšie. Práve preto si pri výbere peria a páperia dávame veľmi záležať. Náš profesionálny team vyberá iba tú najkvalitnejšiu náplň,čím máme proti konkurencii vždy navrch. Nami používané náplne sú certifikované, atestované a podliehajú prísnym hygienickým kontrolám.

2. Výber látok

Povrchové materiály - sýpkoviny musia zabrániť vnútornej náplni preniknúť von. Ich úloha je veľmi dôležitá. Práve preto prikladáme výberu látok veľký význam. Sýpkoviny vyberáme výlučne 1.akostnej triedy vyrobené iba zo 100% bavlny. 

3. Strihanie látok

Začiatok výroby. Tu prebieha presné strihanie látok, kreslenie vzorov, a samotná príprava Vášho nového paplóna alebo vankúša.

4. Šitie látok

Šitie vzorov, do ktorých sa bude plniť náplň. Je dôležité čo najpevnejšie a presné šitie. Na šitie nepoužívame automatickéveľké stroje, ktoré ušijú paplón alebo vankúš naraz, ale iba profesionálne ručné šijacie stroje, ktoré obsluhujú naše šikovné krajčírky s dlhoročnou praxou.

5. Presné plnenie

Hmotnosť vnútornej náplne je ďalší veľmi rozhodujúci prvok. Každá vnútorná náplň má svoje špecifické plnivé vlastnosti. Ťažký paplón/vankúš bude nepríjemný na používanie, ľahký zasa nebude spĺňať svoju funkciu. Preto každý paplón/vankúš musí mať svoju presnú hmotnosť vnútornej náplne. Plnenie prebieha výlučne ľudskými rukami a nie strojom, čo má veľký vplyv na kvalitu naplnenia. Každý diel paplónu je plnený samostatne a nie ako pri bežnej automatizovanej výrobe, čo zaručuje neprešívanie vnútornej náplne a tým aj neskoršie nepáranie stehov paplónu.

6. Uzavretie

Nasleduje posledné uzavretie plniacich otvorov, našívanie etikiet a očistenie paplóna/vankúša od prebytočné peria, ktoré sa na neho nachytalo pri výrobe. 

 

7. Záverečná kontrola

Nasleduje záverečná kontrola kvality. Na záver sa kontroluje každý jeden produkt ktorý prešiel výrobou. Každý jeden paplón a vankúš je opatrený certifikátom kontroly, ktorý potvrdzuje jeho 100% kvalitu a datum výroby. Až teraz je hotový produkt naozaj pripravený nájsť si svojho nového majiteľa.