Pre lepšiu predstavu o našich produktoch pre Vás pripravujeme videoprezentácie

Videoprezentácie jednotlivých paplónov a vankúšov nájdete v popise produktu

 


ČISTENIE PERIA


( Každému zákazníkovi sa čistí perie samostatne a preto minimálna dávka do čističky sú 4kg, menej nepreberáme )

 

Profesionálne čistenie peria zaručuje jeho zdravotnú nezávadnosť, perie sa zbavuje všetkých nečistôt, roztočov, prachu, potu a mikroorganizmov. Čistenie peria je zdĺhavý proces jeho prania za pomoci horúcej pary (285°C) s použitím antibakteriálnych a antistatických saponátov. Garantujeme kvalitné vyčistenie.

Každé perie je presne zvážené pred čistením, zvážené sú látky, v ktorých bolo perie prinesené, v prípade viac druhov peria je toto roztriedené. Po čistení je perie opäť prevažované.

Každé vyčistené perie následne prejde rozborom, definujú sa jeho vlastnosti ako plnivosť, farebnosť, kvalita a vhodnosť použitia do dalších produktov.

Po skončení celého procesu čistenia Vás budeme kontaktovať, informujeme Vás o všetkých vlastnostiach a váhe vyčisteného peria. Doporučíme Vám ideálne váhy do jednotlivých výrobkov. Keďže pri čistení peria vždy vzniká odpad, vyrátame Vám možný počet výrobkov, poradíme Vám s hmotnosťou v prípade Vášho záujmu o neštandardne naplnené lôžkoviny. Je len na Vás, či si budete priať vyrobiť výrobok inak naplnený ako štandard, prianie zákazníka vždy rešpektujeme.

Na zhotovenie lôžkovín vždy používame iba kvalitné materiály.

Povrchový materiál - sýpkovina je látka zo 100% bavlny so špeciálnou povrchovou úpravou.

Šijeme aj neštandardné rozmery, veľmi radi Vám ušijeme rozmer aký budete potrebovať.

Ušité lôžkoviny sú odovzdávané zákazníkovi v HDPE sáčkoch, opatrené etiketami, označené váhou a rozmermi.

 

 

Oplatí sa vôbec renovovať paplóny či vankúše?

 • Vo všeobecnosti platí "čím kvalitnejšie perie je v paplónoch a vankúšoch, tým viac sa oplatí čistenie peria oproti kúpe nových perových alebo páperových paplónov a vankúšov".
 • Tabuľka na porovnanie cien nových a renovovaných výrobkov: 
  Cena nových Cena renovovaných
        (látka + ušitie)
Paplón perový 140x200 94€ 59€
Paplón páperový 140x200 124 - 199 € 59 až 75€ *
Vankúš perový 70x90 39€ 19€
Vankúš páperový 70x90 64€ až 119€ 19 až 25€ *
Vankúš perový 35x45 12€ 7 €
Vankúš páperový 35x45 15€ - 30€ 7 až 9€ *

K cene renovovaných výrobkov treba pripočítať čistenie peria 3 €/kg


* Cena závisí od druhu sýpkoviny.

Nenašli ste rozmer paplóna alebo vankúša, ktorý by Vám vyhovoval? Napíšte nám, radi Vám zhotovíme cenovú kalkuláciu


 

   

Ako sa paplóny či vankúše čistia? 

 • Dá sa vyčistiť len samotné perie (páper), ktoré je vo Vašich paplónoch alebo vankúšoch. Sýpkovina (angín, povrchová látka) sa vždy vymieňa za novú. Perie (páperie) sa čistí v špeciálnej čističke, pomocou vody (horúcej pary), prostriedkov na čistenie peria (saponáty a aviváže) a špeciálneho sušenia.

 

Prečo nemožno paplóny a vankúše oprať doma v pračke? 

 • Vzhľadom na špeciálne upravovanú povrchovú látku (sýpkovinu, angín), z ktorej sú paplóny a vankúše ušité, a ktorú nemožno prať (ani v rukách, práčke alebo v čistiarni) bez toho, aby nestratila svoje dôležité, charakteristické vlastnosti. Teoreticky, ak by ste paplón alebo vankúš oprali znehodnotí sa povrchová látka, perie sa rozdrobí a poláme, pričom čiastočky peria, prach, pot alebo iné nečistoty aj tak ostanú v paplónoch alebo vankúšoch, pričom sýpkovina stratí svoje pôvodné špecifické vlastnosti.

 

Ako často treba perové výrobky čistiť? 

 • Veľmi záleží od podmienok používania, napr. ako sa človek potí, v akom prostredí sa paplóny a vankúše používajú a pod. Vo všeobecnosti platí že vankúše by sa mali čistiť každých 3 až 5 rokov, paplóny 5 až 10 rokov. Pri bežnom používaní a opotrebovaní sa životnosť perovej súpravy pohybuje medzi 5 až 15 rokmi, čo sa však po vyčistení peria a výmene povrchovej látky primerane predlžuje, prakticky bez obmedzenia.

 

Oplatí sa vôbec renovovať paplóny či vankúše? 

 • Vo všeobecnosti platí "čím kvalitnejšie perie je v paplónoch a vankúšoch, tým viac sa oplatí čistenie peria oproti kúpe nových perových alebo páperových paplónov a vankúšov".

 

Je vyčistené perie vhodné pre alergikov? 

 • Pri prvotnom spracovaní peria dochádza k jeho sterilizácii pri teplote 130°C, pri čistení peria až 285°C, ktoré garantuje jeho zdravotnú nezávadnosť. Naviac, vďaka svojim teplotným a klimatickým vlastnostiam, perie a páper prirodzene vytvára nepriaznivé prostredie pre roztoče závislé od vlhkosti. Na základe súčasných vedeckých výskumov, ktoré dokazujú nezávadnosť peria, si aj alergici a astmatici môžu dopriať pohodlie a komfort našich perových a páperových (nových či prečistených) vankúšov a paplónov, a to bez hrozby následných alergických reakcií.

 

Závisí kvalita peria od jeho veku? 

 • Závisí len nepriamo. Platí, že aj staršie perie, ak bolo kvalitne spracované (párané perie, páper) a bežne používané, zostáva kvalitné. Naopak, aj v novo kúpených paplónoch a vankúšoch, môže byť menej kvalitné perie napr. sekané, miešené s veľkým podielom kostrniek, alebo menej kvalitné perie z hrabavej hydiny (napr. slepačie) a pod. Čistením mokrou cestou v špeciálnej čističke časom a používaním rozdrobené časti peria odchádzajú do odpadu a zostáva len kvalitné perie, ktoré sa môže opäť opakovane použiť.

 

Aké sýpkoviny ponúkame? 

 • Sýpkoviny - (angíny, povrchové materiály) sú vyrobené v Českej Republike zo 100% bavlny. Máme na výber zo 17 druhov sýpkovín rôznych farieb, podľa Vášho želania. Používame iba kvalitné kontrolované sýpkoviny zodpovedajúce najvyšším akostným stupňom.

 

Koľko trvá záruka renovovaných výrobkov? 

 • Na renovované výrobky sa poskytuje záruka dva roky ako pri bežnom spotrebnom tovare.

 

Ako celá renovácia paplónov či vankúšov prebieha? 

 • Paplóny alebo vankúše prinesiete k nám, my ich odvážime, aby sme zistili hrubú váhu (z nej as odráta hmotnosť povrchových látok, z ktorých sú Vaše paplóny alebo vankúše ušité - látky sa vážia) čím sa dosiahne, že platíte čistenie len za váhu peria, ktoré sa čistí a nie za obaly. Pri zadávaní zákazky si môžete nadiktovať, akú máte predstavu, t.j. čo by malo z peria po vyčistení byť. Klasické rozmery Vám samozrejme doporučíme, ale ak by ste chceli aj iné atypické rozmery, stačí ich nadiktovať a my ich ušijeme tak, aby Vám čo najlepšie slúžili. Po vyčistení peria si môžete telefonicky alebo osobne dohodnúť, ako budú Vaše paplóny alebo vankúše naplnené, t.j. aké množstvo vyčisteného peria bude v jednotlivých výrobkoch tak, aby presne spĺňali Vaše predstavy a nároky. Štandardné množstvá náplne do jednotlivých výrobkov Vám samozrejme doporučíme podľa druhu peria, aké máte. Je však iba na Vašom konečnom rozhodnutí, ako budú výrobky naplnené. Zároveň sa upresní termín, kedy si budete môcť Vaše hotové výrobky vyzdvihnúť. Platenie prebieha až po odovzdaní výrobkov zákazníkovi a ich prevzatí. Žiadne zálohy neplatíte. Perie na čistenie je možné priniesť do našej predajne v pracovných dňoch po-pia od 9:00 do 17:00 a v sobotu od 9:00 do 11:30. Hotové zákazky z vyčisteného peria je možné si vyzdvihnúť v pracovných dňoch po-pia od 9:00 do 17:00 a v sobotu od 9:00 do 11:30.