Pre lepšiu predstavu o našich produktoch pre Vás pripravujeme videoprezentácie

Videoprezentácie jednotlivých paplónov a vankúšov nájdete v popise produktu

 


» Ako prebieha renovácia
Ako prebieha renovácia

1. Prinesienie

Všetko sa začína, keď k nám prinesiete staré paplóny a vankúše potrebné renovovať. Všetko čo prinesiete sa vloží do vreca, poriadne sa odváži a označí zákazkovým číslom, aby sa nič nestratilo, ani nepomiešalo.

2. Páranie

Teraz je nutné perie z paplónov alebo vankúšov vybrať, aby mohlo prejsť čistiacim procesom. Staré paplóny a vankúše sa musia rozpárať. Pokiaľ je to možné, perie sa triedi podla kvality. Následne sa perie nasaje do útrob čistiaceho stroja. Prázdne povrchové látky sa samozrejme tiež odvážia, a ich váha sa odráta od celkovej váhy prinesených starých paplónov a vankúšov.

3.Čistenie

Čistenie peria je hotová veda. Perie prechádza rôznymi procesmi čistenia. V jednej komore sa perie čistí vo veľkom bubne , v ďalšej sterilizuje horúcou parou, aby ostalo zdravotne nezávadné, v ďalšej dokonale vysuší a v ďalšej prevoniava. Na antibakteriálnych a antistatických saponátoch saponátoch neršetríme, preto je výsledok vždy 100% čisté perie.

4. Rozbor peria

Tento krok je najdôležitejší v celom tomto procese. Perie prechádza analýzou, zisťuje sa jeho kvalita, farebnosť, pichľavosť, plnivosť a rôzne iné dôležité vlastnosti. Až na základe týchto vlastností Vám budeme môcť vyrobiť ten správny paplón alebo vankúš. Na svete je veľa druhov perových naplní, pričom každá má iné vlastnosti. Z každej bude paplón alebo vankúš úplne iný. To, aby ste boli spokojný závisí najviac od správneho rozboru perovej náplne a správneho určenia hmotnosti náplňe v jednotlivých paplónoch alebo vankúšoch.

5. Volanie zákazníkovy

Po skončení celého procesu čistenia Vás budeme kontaktovať. Obonzámine Vás o všetkých vlastnostiach a váhe vyčisteného peria. Doporučíme Vám ideálne váhy do jednotlivých výrobkov. Keďže pri čistení peria vždy vzniká odpad, vyrátame Vám možný počet výrobkov. Poradíme Vám s hmotnosťou náplne aj v prípade Vášho záujmu o neštandardne naplnené lôžkoviny. Je len na Vás, či si budete priať vyrobiť výrobok inak naplnený ako štandard. Prianie zákazníka vždy rešpektujeme.

6. Šitie paplónov a vankúšov

Teraz už vieme čo, ako a koľko toho budeme šiť. Ušiť taký paplón alebo vankúš nie je maličkosť, začína sa presným strihaním látok a pokračuje kreslením vzorov. Potom nasleduje šitie, plnenie, presné váženie a nakoniec uzatvorenie. Nakoniec keď je všetko hotové prejde vankúš či paplón záverečnou kontrolou.

7. Záverečná kontrola a balenie

Každý paplón a vankúš musí byť pred odovzdaním zákazníkovi skontrolovaný, očistený od prebytočných pierok, ktoré sa naň nachytali pri výrobe a zabalený do HDPE vriec. Celý proces čistenia a jeho následné spracovanie do paplónov alebo vankúšov trvá približne 2-3 pracovné dni.

   
   
   

   

 

PREČO SME UŽ TOĽKO ROKOV JEDNOTKA NA TRHU ?

 

Poctivé vyčistenie

Neponúkame služby pojazdných čistiarní, kde perie iba prefúkajú, my perie čistíme naozaj!!!  Ponúkame Vám úplné vyčistenie v certifikovanom a atestovanom čistiacom stroji.

 

Samostatné čistenie

Perie každého zákazníka sa čistí samostatne -  takže späť dostanete to perie ktoré si prinesiete. Toto nás výrazne líši od konkurencie, kde sa všetko perie od rôznych zákazníkov čistí spolu, čim sa síce výrazne šetrí na nákladoch, zákazník však už nikdy nedostane rovnakú kvalitu peria ako priniesol. 

 

Perie triedime

Perie každej zákazky, ak je to možné, je navyše pred čistením triedené podľa kvality, takže sa nemiešajú rôzne druhy peria.

 

Rozbor peria

Perie sa u nás analyzuje, kde sa určujú jeho vlastnosti.

 

Individuálny prístup

Každému vyhovuje niečo iné a preto nešijeme podľa jedného štandardu, ale ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne. Doporučíme Vám váhy náplní, ktoré Vám budú vyhovovať.

 

Sme super rýchly

Celý proces renovácie trvá približne 2-3 pracovné dni.